Egy házasság felbontása a válóper során történik meg, amiben ügyvédi iroda közreműködését szokás igénybe venni.
Egy házasság csupán kettőféle módon szakadhat meg, az egyik, amikor valamelyik házastárs eltávozik az élők sorából, a másik pedig a bíróság általi jogerős ítélet. A bontóper során mindkét házastársnak saját válóperes ügyvédre lesz szüksége. Az ügyvédek látják el a felek jogi képviseletét.
Habár ma jellemzően a házasságok jelentős része válással végződik, mégsem lehet csak úgy végig vinni egy ilyen jogi ügyet. Meg kell tudni indokolni, méghozzá nyomós érvekkel a válási szándékot. Mi számít indokolt döntésnek? Az a házasság, amiben a felek már nem tartanak fenn egy közös életet és nem is akarnak ezen változtatni, felbontható.
A válás megterhelő, ezért nem szabad indulatból csinálni
Ugyanígy a házastársaknak is lényeges magukba nézniük és komolyan körbejárni a kérdést. A válás érzelmileg, anyagilag megterhelő esemény, ami visszavonhatatlan és fajsúlyos következményekkel jár együtt.
Felmerül a kérdés, hogy lehetséges e jól válni? Annyi rémtörténetet lehet hallani, annyi rossz példát lehet látni. Milyen egy jó válás, hogyan lehet elérni, hogy ne legyőzöttként távozzon az egyik fél és ne vérre menő csata váljon ebből a jogi eljárásból?
A válóperes ügyvédekből Budapesten sokat talál, de vajon elég a sikerhez, ha az egyik legjobbat fogadja fel a saját jogi képviseletére? Szem előtt kell tartani, hogy a saját és mások jövője a tét, de a múltat sem szabad a kelleténél jobban megtépázni.
Nehéz kihívást jelent a legtöbb esetben az, hogy érzelmileg nagy nyomásnak vannak kitéve a házastársak. Nem könnyű hideg fejjel dönteni, gyakran vezethet valakit a bosszú vagy a keserűség.
Nem számít szokatlannak segítséget kérni
Egyre inkább bevett szokásnak számít, hogy a válás mellett döntő párok a bontóper elindítása előtt részt vesznek mediáción. Ezen az eseményen egy közvetítő segítségével igyekeznek dűlőre jutni a felek.
A vitás kérdések elrendezését segíti, ha közvetítő is jelen van és támogatja az eredményes, asszertív kommunikációt. A felek számára elősegíti a megértést, a feldolgozást is. A mediációt követően meg lehet előzni az elmérgesedő pert, ki lehet bontani akár a közös megegyezésen alapuló válást és a teljes procedúrát leegyszerűsíteni, annak idejét pedig lerövidíteni.
A mediátor minden, a válással kapcsolatos vitás kérdésben tud segíteni. Vagyonmegosztással, gyermekelhelyezéssel vagy a közös ingatlan használati jogával kapcsolatban is támogatni tudja a megegyezést. Amennyiben közös nevezőre jutnak a válófelek, az egyességet tovább tudják vinni a bontóperben.
Mi az ügyvédek szerepe?
A közös megegyezéssel zajló válást természetesen az ügyvéd is tudja támogatni. Hogyan? A jogi ügyekben képzett és jártas szakemberek fogalmazzák meg az ítélet meghozatalához szükséges megállapodást.
A részletes és precíz megfogalmazás, a hiánytalan, írásbeli egyezség összeállítása rövidebb procedúrát eredményez. A bírósági végzés a megegyezést a válás véglegesítésének tekinti. Ügyvédet tehát nem kötelező felfogadni, de még a közös megegyezést tervező és lebonyolító válófeleknek is praktikus a szakmai támogatás. Az ügyvédek ismerik a válás jogi anyagait, információval látnak el, előremozdítják az ügymenetet.
Amennyiben családjogi ügyvéd szolgálataira tart igényt, keresse bizalommal a Sávolyi ügyvédi irodát. Minden ügyfelet a legjobb tudásunk szerint segítünk át az élete egyik legnehezebb időszakán, a váláson. A honlapon szereplő elérhetőségek egyikén tud időpontot kérni tőlünk az első konzultációra.