A családjog egy rendkívül összetett, szerteágazó terület, akárcsak a jog többi része. Rengeteg jogszabállyal lehet találkozni, amikkel kapcsolatban fontos, hogy az emberek naprakészek legyenek, hiszen sosincs kizárva az, hogy egy napon ezek az előírások változni fognak. Nem véletlen, hogy az ügyvédeknek folyamatosan frissíteni kell a tudásukat annak érdekében, hogy az ügyfeleiknek megfelelő segítséget tudjanak nyújtani. A családjogi ügyvédeknek is óriási felelősségük van a munkájuk terén, az igazán lelkiismeretes szakemberek sosem adnak lejjebb a minőségből, és igyekeznek mindig pontos információkkal szolgálni megbízóiknak.
Sok tévhit kering ezen a területen is. Rengeteg pontatlanságról lehet hallani, gyakran még nyilvánosan is többek között a vagyonmegosztásról, vagy a gyermekelhelyezésről, ami igen kellemetlen tud lenni éles helyzetekben, akár egy tárgyalás kellős közepén. A gond ott kezdődik, ha az emberek nem bizonyosodnak meg a hallott vagy olvasott információk hitelességéről és így vágnak neki az ügynek. Ilyenkor a legjobb családjogi vagy válási ügyvédhez fordulni, aki a tévhiteket tisztázza, és helyettük a valós tudnivalókról tájékoztatja az érdeklődőket.
Mik a leggyakoribb tévhitek a családjog területével kapcsolatban?
1. A válás egyenlő a vagyon elvesztésével
Nem ritka, hogy egyesek azért nem lépnek éveken át a válás útjára, mert nagyon tartanak attól, hogy minden megszerzett vagyontól megfosztják őket, így olyan életet kellene ezután élniük, amit értelemszerűen nem akarnak. A vagyonmegosztás a valóságban nem ilyen egyértelmű, hiszen az egyéni körülmények nagy mértékben hatással lehetnek az ügy befejezésére. A felek meg is állapodhatnak, illetve a bíróság is eldöntheti azt, hogy a megosztás során kit, milyen részek illetnek. Ezért nem szabad egy rossz házasságban tovább maradni, hiszen ez a továbbiakban elmérgesedhet, aminek beláthatatlan következményei is lehetnek.
2. A gyermek kizárólag az anyával maradhat
Nincs olyan jogszabály, ami kimondaná, hogy a gyermek kizárólag az anyával maradhat. A bíróság figyelembe veszi a körülményeket, illetve azt, hogy adott esetben a gyerek mit szeretne, ha a kora már lehetővé teszi, hogy tudjon erről nyilatkozni. Ez esetben sem lehet egyértelműen kijelenteni azt, hogy ez az általános, hiszen számos olyan ügyről lehet hallani, ami teljes mértékben eltér ettől a helytelen állítástól.
3. A házasság az együttéléssel válik érvényessé
Ahhoz, hogy házasságról lehessen beszélni, nem elég együtt élni. Ezt házassági anyakönyvi kivonat igazolja, amit a hivatali ügyintézés után kapnak meg a párok. Ezt az élettársi kapcsolattal hajlamosak keverni sokan, pedig erre teljesen más törvények is vonatkoznak. Érdemes ezekről tájékozódni, akár szakembertől, mert több kényelmetlenség, félreértés is meggátolható ezáltal. Akár még egy másik területen történő ügyintézés idejét is megnövelheti az, ha az emberek fejében tévhitek vannak a házasságról is.
Megéri családjogi ügyvédhez fordulni, aki bármilyen, a területtel kapcsolatos kérdésre tud választ adni. Rengeteg hasznos információhoz juthat hozzá hiteles forrástól, így részben pontos képet kaphat erről a területről is.
Legyen szó válásról, családjogi bonyodalmakról, bátran keressen fel, mert profi szakember segítsége mellett nagy eséllyel kedvező ítélet születhet az ügyében! Honlapomon tájékozódhat a szakmai háttérről, szolgáltatásokról.
Ha szeretne kérdezni, vagy időpontot foglalna személyes találkozóhoz, vegye fel velem a kapcsolatot a feltüntetett elérhetőségeken! Rövid időn belül választ kaphat.